Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć ochotę na seks.
Twoje libido pozostawia wiele do życzenia? Chciałabyś uprawiać seks kilka razy dziennie i czerpać z niego satysfakcję jak za dawnych, dobrych lat? Sięgnij po seksowną bieliznę albo kawę. Libido zwiększają też afrodyzjaki i. sen. Wypróbuj te sposoby na zwiększenie libido.
Zastanawiasz się jak pobudzić libido ? Dłuższa przerwa w kontaktach seksualnych czy przeżywaniu orgazmu sprawia, że ochota na seks wygasa. W dodatku uśpione libido obudzić jest trudno. Nie wystarczy do tego seksowna koszulka, najnowsze perfumy czy szampan z truskawkami. Libido jest niezwykle wymagające i kapryśne. Aby cieszyło się dobrą kondycją, należy nieustannie je podsycać. I nie ma znaczenia czy jesteśmy w trwałym związku, czy właśnie zasililiśmy szeregi singli.
Libido – od czego zależy?
Libido może osłabić niemal wszystko. Od problemów w pracy, bezsenność, przez długotrwałą niestrawność aż po zmianę pogody. Najczęściej nasz popęd seksualny obniża się w okresie menopauzy czy andropauzy, kiedy dochodzi do zaburzenia równowagi hormonów.
Wysokie lub niskie libido może oznaczać, ale nie musi, gwałtownego charakteru, łagodności czy nieśmiałości. Często osoby o wysokim popędzie seksualnym uchodzą na co dzień za niezwykle łagodnych, skrytych i spokojnych. I na odwrót, osoby pewne siebie i swoich zalet mogą mieć z libido spore problemy.
Jak zwiększyć libido? Sposoby na zwiększenie popędu.
Tak samo jak przerwy, libido nie cierpi nudy i rutyny. Jeśli za każdym razem kochacie się identycznie, to jesteście na prostej drodze do osłabienia waszego libido, a tym samym do kryzysu w związku. Powielanie wzorców w sypialni zabija nawet największe uczucie i przywiązanie. Tak to już jest.
Jedynym sposobem na utrzymanie libido jest ciągłe urozmaicanie. Dotyczy ono nie tylko zachowania wobec partnera, ale także zmiany miejsca, w którym się kochacie, pory dnia czy bielizny. I nie trzeba wcale kupować całego arsenału gadżetów erotycznych. Istnieje wiele prostszych sposobów na pielęgnowanie libido.
ZAPACHY: swoje libido podkręcisz pobudzając swój zmysł zapachu – kup więc olejek migdałowy do masażu, olejek jaśminowy do kąpieli w wannie i spróbuj się zrelaksować – stres to największy zabójca libido! AFRODYZJAKI: jeśli wieczorem planujesz seks, przygotowania zacznijcie już kilka godzin wcześniej – zjedzcie pyszną kolację, a na deser ciemną czekoladę z nutą chili. Do posiłku wypijcie wytrawne czerwone wino, które pobudzi krążenie i pomoże wam się odprężyć. Latem w ramach deseru można zjeść schłodzony melon popijany Martini – to mieszanka, która skutecznie pobudza zmysły! SEKSOWNA BIELIZNA: rano załóż swój najlepszy komplet koronkowej bielizny. Nosząc ją cały dzień, będziesz czuć się bardziej atrakcyjnie. Nie wierzysz? Spróbuj, nawet jeśli masz wiele kompleksów, w ładnej bieliźnie sama sobie będziesz wydawać się pociągająca. SEXTING: nic tak nie nakręca libido jak wysyłanie sobie sprośnych wiadomości. Nie chodzi przy tym o to, by dosłownie pisać, co będziecie robić w łóżku – wystarczy bardzo subtelna sugestia, np. “jak myślisz, co mam dziś na sobie”? Potraktujcie to jako długą grę wstępną, która skończy się wieczorem w domu.
NATURALNE AFRODYZJAKI zapewnią płodność i lepszy seks.
Tabletki na potencję dla kobiet: jak działają i czy są skuteczne?
Spadek libido – od czego zależy libido kobiety?
Kawa lekiem na zmniejszone libido?
Jest też dobra wiadomość dla kawoszy. Według prof. Faya Guarraciego z Uniwersytetu Southwestern, związki zawarte w kofeinie działają pobudzająco. Przynajmniej na samice szczurów. Prof. Guarraci zaobserwował, że podawanie kofeiny samicom szczurów zdecydowanie podwyższa ich libido.
Warto podkreślić, że badano wpływ kofeiny o różnym stężeniu, czyli takiej, jaka znajduje się w mocnym espresso oraz delikatnej cafe latte. Jednak bez względu na dawkę i moc, szczury wyjątkowo ochoczo przystępowały do współżycia.
Jednak, jak podkreśla prof. Guarraci, nie należy spodziewać się identycznych rezultatów u kobiet. Myszy, na których testowano kofeinę nigdy nie miały z nią nic do czynienia, nic więc dziwnego, że ich organizmy zareagowały gwałtownie. Jakiekolwiek efekty byłyby możliwe jedynie w przypadku kobiet, które nigdy nie piły kawy, albo pozwalały sobie na nią niezmiernie rzadko.
Sposób na zwiększenie libido – kulki gejszy.
Ochotę na seks może zwiększyć też używanie kulek gejszy. Właśnie ten sposób na rozpalenie pożądania stosowała bohaterka książki “50 twarzy Greya”. Anastasia Steele nosiła kulki przez kilka godzin w ramach gry wstępnej, wykonując przy tym zwykłe, codzienne czynności.
Noszenie kulek gejszy istotnie zwiększa libido, ponieważ kryjące się w nich mniejsze kuleczki wprawiają gadżet w drgania, drażniąc tym samym ścianki pochwy. Nie jest to na tyle duża stymulacja, by wywołać od razu orgazm, ale sprawia przyjemność i jest świetnym wstępem do dalszych pieszczot, tym razem z partnerem.
Definicję libido (łac. żądza) zawdzięczamy Zygmuntowi Freudowi, który wprowadził ją do psychoanalizy jako energię uczuciową i psychiczną, płynącą z impulsów biologicznych.
Sen zwiększa libido.
Zdaniem prof. Kathleen Blindt Segraves z Uniwersytetu w Cleveland, największym wrogiem libido jest niedobór snu, czyli sypianie poniżej 8 godzin na dobę. W przypadku kłopotów z zasypianiem nie należy sięgać po środki nasenne, takie jak chociażby melatonina – według najnowszych doniesień jej długotrwałe stosowanie może wręcz doprowadzić do zaniku libido.
Dieta dla mężczyzny pobudzająca apetyt na seks.
Nadmierny popęd seksualny (hiperseksualność) – przyczyny.
Nadmierny popęd seksualny może mieć zarówno przyczyny fizjologiczne, jak i psychiczne. Najczęściej stanowi objaw uboczny jakiejś choroby – np. choroby Alzheimera, encefalopatii, zaburzeń hormonalnych. Jeśli nadmierny popęd seksualny prowadzi do ryzykownych zachowań seksualnych, dyskomfortu psychicznego albo jest przyczyną problemów w związku, powinien być leczony.
Gdy nie masz ochoty na seks – przyczyny spadku libido.
Współżycie przestało cię pociągać? Nie lekceważ problemu, bo to nie tylko zagrożenie dla związku. Obniżone libido może przyczynić się do kłopotów zdrowotnych. Jakie są przyczyny braku ochoty na seks?
SEKS o różnych porach dnia – wybierz najlepszą godzinę dla siebie.
Najczęściej uprawiamy miłość w soboty i w niedziele, między godz. 21 a 24. Tymczasem to wcale nie jest najlepsza pora na seks. W ciągu doby są nie tylko lepsze, ale i gorsze okresy na stosunek. Im bardziej będziesz się tych zależności trzymać, tym lepszy będzie twój seks.
Jak zmienia się LIBIDO kobiet w zależności od dnia cyklu miesiączkowego.
Apetyt seksualny mężczyzny zwykle jest na stałym poziomie, libido kobiety zaś zmienia się w zależności od fazy cyklu miesięcznego. Dlaczego tak się dzieje? Jaki apetyt na seks ma kobieta w określonych dniach cyklu?
Spadek libido – od czego zależy libido kobiety?
Kobiece libido to zagadka zarówno dla kobiet i ich partnerów, jak i dla lekarzy. Niektórzy porównują kobiece pożądanie do motyla – równie zachwycający, co. płochliwy. Pożądanie może narastać między partnerami cały dzień, a wieczorem wystarczy, że kobieta usłyszy męskie "zaraz" na prośbę o pozmywanie naczyń i ochota na seks pryska jak bańka mydlana.
Wahania kobiecego libido – jak stały związek wpływa na ochotę na seks.
Mężczyźni wciąż narzekają na monogamię, ale to kobiety powinny wyrzec się jej raz na zawsze. Panie będące w stałych związkach mają bowiem zdecydowanie mniejszą ochotę na seks niż te, które co kilka lat zmieniają partnera. Skąd bierze się ten spadek libido?
Seks analny – jak się kochać analnie?
Seks analny zawsze budził wiele kontrowersji. Opinie o zaletach seksu analnego przeplatają się z opowieściami o jego przykrych następstwach. Jak to jest naprawdę? Czy konsekwencjami stosunków analnych są hemoroidy i problemy z utrzymaniem stolca? Przeczytaj poradnik, jak zacząć uprawiać seks analny.
ŁECHTACZKA – jak ją pieścić, by dać najwięcej przyjemności.
Mężczyźni teoretycznie wiedzą, że kobiety mają łechtaczkę, której uciskanie powoduje rozkosz. Niektórzy nawet potrafią ją znaleźć. Niestety często nie umieją pieścić łechtaczki, gniotą ją, a ich partnerkom do orgazmu daleko. Oto instrukcja, jak pieścić łechtaczkę, żeby kobieta odpłynęła z rozkoszy.
Seks: jak prawidłowo pieścić łechtaczkę.
Łechtaczka, czyli clitoris to wyjątkowe miejsce. Łechtaczka służy wyłącznie przyjemności, wymaga szczególnego traktowania, a wtedy odwdzięcza się niezwykłymi wrażeniami. Dowiedz się, jak pieszczotami łechtaczki doprowadzić partnerkę do orgazmu.
Jak pieścić piersi, by kobieta przeżyła orgazm sutkowy?
Orgazm sutkowy przeżyty dzięki pieszczotom piersi to nie mit – wielu kobietom udało się go osiągnąć. Jednak nie jest tak powszechny jak orgazm łechtaczkowy czy pochwowy. By kobieta przeżyła orgazm sutkowy potrzeba cierpliwego partnera, który umiejętnie dostarczy jej tego rodzaju rozkoszy. Jak więc pieścić kobiece piersi, by kobieta przeżyła orgazm sutkowy?